"Bezpieczne dziecko" - Samoobrona dla dzieci i młodzieży

KORZYŚCI Z TRENOWANIA SAMOOBRONY

Bezpieczne dziecko” jest to program zajęć samoobrony oraz treningu ogólnorozwojowego skierowanego do dzieci w wieku od 6 do 10 lat, oraz młodzieży od 11 do 15 lat. „Bezpieczne dziecko”, czyli samoobrona dla dzieci to program, który ma na celu wg specjalnych programów szkoleniowych, zwiększenie bezpieczeństwa osobistego wśród najmłodszych.

Plan treningowy zajęć samoobrony dla dzieci „Bezpieczne dziecko” jest ułożony na podstawie najskuteczniejszego systemu samoobrony i walki wręcz jakim jest Krav Maga. Wykorzystywane procedury bezpieczeństwa oraz techniki samoobrony zostały wyselekcjonowane specjalnie dla grupy dzieci i młodzieży biorąc pod uwagę zagrożenia ich dotyczące, oraz najlepsze z możliwych dla tej grupy wiekowej rozwiązania.

Krav maga, czyli samoobrona dla dzieci pomaga w bezpieczny sposób zwiększać sprawność fizyczną, uczy dyscypliny, samokontroli oraz większej pewności siebie. System szkolenia, metody treningowe, jak również program zajęć dostosowany jest do charakteru grupy i do możliwości ćwiczących. Zwracając uwagę na coraz większą ilość agresji pośród dzieci i młodzieży, najmocniejszy akcent stawiany jest na naukę umiejętności, technik i zachowań, które pozwalają odpowiednio zareagować w sytuacjach stresu i o różnym stopniu zagrożenia. Ciekawostką dla rodziców może być informacja, iż w Izraelu (skąd wywodzi się system Krav Maga), dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, Krav Maga – samoobrona dla dzieci jest integralną częścią szkolnego programu edukacyjnego

Bezpieczne dziecko”, czyli trening samoobrony dla dzieci prowadzony jest w formie zabawowej tak, aby dzieci chętnie uczyły się nowych zagadnień, i z łatwością przyswajały procedury bezpieczeństwa. Jeśli zależy ci, aby Twoje dziecko umiało rozpoznać, jak również wiedziało jak się zachować w różnych sytuacjach zagrożenia, to zajęcia samoobrony dla dzieci i młodzieży „Bezpieczne dziecko” są odpowiednie dla niego.

Zajęcia dla najmłodszych są pozbawione agresji. Uczymy jak rozpoznać zagrozenie i nie dać się wpędzić w role ofiary oraz tego że jeśli tylko jest taka możliwość należy unikać fizycznej konfrontacji a jeśli będzie już ona konieczna jak skutecznie i szybko ją zakończyć. 

Umiejętności nabyte na treningach są regularnie sprawdzane na organizowanych przez nas treningach podsumowujących na których odbywają się nominacje na stopnie szkoleniowe. Są one odwzorowaniem umiejętności, jak również stażu treningowego. Dzięki temu wiadomo, na jakim etapie nauczania i zaawansowania jest każdy z uczestników zajęć. Posiadanie danego stopnia szkoleniowego oznacza, że dany uczestnik zajęć potrafi wykonać wszystkie techniki, które na ten stopień obowiązują. W naszym klubie Fenix Krav Maga wybrałam formę treningu podsumowującego oraz nominacji (czyli stopni nadawanych przez trenera na podstawie całego procesu treningowego), a nie egzaminu. Argumentuję to tym iż chciałabym, aby każdy junior podchodził do każdego treningu jak do takiego egzaminu, z zaangażowaniem, chęcią nauki, radością i umiejętnością analizowania sytuacji i szukania rozwiązań. W związku z tym na taki stopień szkoleniowy pracuje się na każdym treningu, a nominacja jest docenieniem i uhonorowaniem tej pracy.
Jako iż Krav
Maga nie jest walką sportową a systemem samoobrony, nie są organizowane żadne zawody, dlatego zdobywanie nowych stopni jest dla dzieci celem, który motywuje do skupienia na treningach.

Kolejnym nie mniej ważnym i integralnym celem zajęć samoobrony dla dzieci i młodzieży „Bezpieczne dziecko” jest rozwój cech motorycznych podopiecznych, aby poprawić ogólną sprawność fizyczną. Wiele ćwiczeń na treningu poświęconych jest poprawie siły, wytrzymałości, koordynacji ruchowej, zręczności, gibkości, szybkości. To są cechy, które warto kształtować od najmłodszych lat, ponieważ przydają się dzieciom na całe życie, budując ich formę i zamiłowanie do aktywnego trybu życia i dzięki temu lepszego stanu zdrowia.

Zapraszamy serdecznie na zajęcia, aby i dzieci i rodzice przekonali się i sprawdzili, czy chcą z nami trenować oraz poznawać świat samoobrony!
Pierwszy trening jest darmowy! Jeśli chcesz z niego skorzystać, wystarczy się zapisać przez naszą stronę na interesujący Was termin!

OBEJRZYJ I SPRAWDŹ
JAK WYGLĄDAJĄ NASZE ZAJĘCIA

JAK DOŁĄCZYĆ?

Nabory do grup odbywają się dwa razy w roku: we wrześniu/ październiku oraz w styczniu/lutym – to najlepszy moment na dołączenie do treningów.
Poza tymi okresami również można dołączyć do grupy już utworzonej pod warunkiem, iż nie została zapełniona, w związku z tym przed planowanym przyjściem prosimy o kontakt telefoniczny, abyśmy mogli udzielić informacji czy jest to odpowiedni moment na dołączenie Państwa dziecka.

Pierwszy trening jest bezpłatny. Zapisu dokonujemy wypełniając formularz zgłoszeniowy online

Na pierwszy trening jedyne czego potrzebuje dziecko to wygodny strój sportowy (długie ciemne spodnie (dresy,leginsy), krótka ciemna koszulka (t-shirt), sportowe buty na zmianę (adidasy, trampki niezostawiajace śladów), butelka wody, otwarta głowa i dobre nastawienie! Przyjdźcie na zajęcia 15 minut wcześniej, aby znaleźć salę i przygotować się do zajęć.

Jeśli zajęcia się spodobały i jest chęć dołączenia do regularnych treningów konieczne jest wypełnienie przez prawnego opiekuna deklaracji członkowskiej dołączenia do klubu Fenix Krav Maga oraz zaakceptowanie regulaminu wraz z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych.  Deklarację przynosimy wydrukowaną i wypełnioną instruktorowi przed drugimi zajęciami, opłacając jednocześnie składkę za uczestnictwo w zajęcia. Cennik dostępny jest na : www.fenixkravmaga.pl/cennik 

PODZIAŁ NA GRUPY

W grafiku w zależności od lokalizacji zajęć są dostepne 3 grupy treningowe podzielone ze względu na wiek oraz doświadczenie :

Dzieci w wieku od 6 do 10 lat rozpoczynające swoją przygodę z zajęciami samoobrony „Bezpieczne dziecko” oraz kontynuujące treningi 

Młodzież w wieku od 11 do 15 lat rozpoczynające swoją przygodę z zajęciami samoobrony „Bezpieczne dziecko” oraz grupa kontynuująca dzieci i młodzieży uczęszczających regularnie na zajęciach w poprzednich sezonach treningowych. Grupa ta na zajęciach używa dodatkowo do treningu rękawic bokserskich. Informację o wymaganym sprzęcie są przekazywane przez instruktora po 1 odbytych zajęciach.

Grupa mieszana początkujących oraz kontynuujących dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Są to grupy gdzie nie ma jeszcze odpowiedniej liczby uczestników aby dokonać podziału na dwie wyżej opisywane grupy. Docelowo w każdej z lokalizacji jest plan, aby takowy podział się stworzył. Niemniej jednak plan treningowy jest odpowiednio dostosowany aby każdy z uczestników się rozwijał.

LOKALIZACJE CZYLI GDZIE JESTEŚMY?

PRUSZKÓW

TERMINY:
poniedziałek i środa: 16:30-17:25 – grupa 6-10 lat 
poniedziałek i środa: 17:30:18:25 – grupa 11-15 lat 

LOKALIZACJA :
Szkoła Podstawowa nr 8,
ul. Obrońców Pokoju 44, Pruszków

WARSZAWA URSUS

TERMINY:
wtorek i czwartek: 16:30:17:25 – grupa 6-10 lat 
wtorek i czwartek: 17:30:18:25 – grupa 11-15 lat 

LOKALIZACJA : 
Strefa Formy (sala fitness),
Ul. Pola Karolińskie 4 (poprzednio Chrościckiego 93/105), Warszawa Ursus

MILANÓWEK

TERMINY:
poniedziałek i środa: 19:00-19:55 – grupa 9-14 lat 

LOKALIZACJA :
Szkoła Podstawowa nr 2,
ul. Literacka 20, Milanówek 

KILKA PODSTAWOWYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA KTÓRYCH UCZYMY NA NASZYCH ZAJĘCIACH!